TNPW0603274RFHTA
Mfr.Part #
TNPW0603274RFHTA
Description
RES 274 OHM 1% 1/10W 0603
Tolerance :
±1%
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Series :
TNPW
Resistance :
274Ohms
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Supplier Device Package :
Feature :
Military
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW0603274RFHTA
Vishay / Dale TNPW0603274RFHTA
TNPW Series, Thin Film, 274Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C