TNPW0603274KDETA
Mfr.Part #
TNPW0603274KDETA
Description
RES 274K OHM 0.5% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
Feature :
Military
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Factory Lead Time :
13 Weeks
Published :
Resistance :
274kOhms
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.5%
Series :
TNPW
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW0603274KDETA
Vishay / Dale TNPW0603274KDETA
TNPW Series, Thin Film, 274kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C