TNPW0603274KBEEN
Mfr.Part #
TNPW0603274KBEEN
Description
RES 274K OHM 0.1% 1/10W 0603
1 (Unlimited)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Length :
1.6002mm
Tolerance :
±0.1%
ROHS3 Compliant
Width :
838.2μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
100mW
Resistance :
274kOhms
Height :
558.8μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW0603274KBEEN
Vishay / Dale TNPW0603274KBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 274kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C