TNPW0603271KBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603271KBEEA
Description
RES 271K OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Series :
TNPW e3
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
0603 (1608 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated DC :
50V
Supplier Device Package :
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Resistance :
271kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW0603271KBEEA
Vishay / Dale TNPW0603271KBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 271kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C