TNPW0603270KDEEA
Mfr.Part #
TNPW0603270KDEEA
Description
RES 270K OHM 0.5% 1/10W 0603
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Supplier Device Package :
Resistance :
270kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW0603270KDEEA
Vishay / Dale TNPW0603270KDEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 270kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C