TNPW0603270KBHEA
Mfr.Part #
TNPW0603270KBHEA
Description
RES 270K OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
270kOhms
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW0603270KBHEA
Vishay / Dale TNPW0603270KBHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 270kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C