TNPW060326K7BYEA
Mfr.Part #
TNPW060326K7BYEA
Description
RES 26.7K OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
26.7kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW060326K7BYEA
Vishay / Dale TNPW060326K7BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 26.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C