TNPW060326K7BEEA
Mfr.Part #
TNPW060326K7BEEA
Description
RES 26.7K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Max Power Dissipation :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated DC :
50V
Ratings :
AEC-Q200
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Width :
838.2μm
TNPW e3
Depth :
850μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
558.8μm
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
REACH SVHC :
Unknown
Voltage - Rated :
75V
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Military Standard :
Not
Termination :
SMD/SMT
Length :
1.6mm
Resistance :
26.7kOhms
Published :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
13 Weeks
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW060326K7BEEA
Vishay / Dale TNPW060326K7BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 26.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C