TNPW060326K1BYEA
Mfr.Part #
TNPW060326K1BYEA
Description
RES 26.1K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
26.1kOhms
Factory Lead Time :
16 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Contact Plating :
Tin
Supplier Device Package :
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW060326K1BYEA
Vishay / Dale TNPW060326K1BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 26.1kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C