TNPW060326K1BETA
Mfr.Part #
TNPW060326K1BETA
Description
RES 26.1K OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW
Max Power Dissipation :
100mW
Height :
558.8μm
Termination :
SMD/SMT
0603 (1608 Metric)
Width :
838.2μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Military
Voltage - Rated :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
26.1kOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Case Code (Metric) :
Supplier Device Package :
Published :
Length :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW060326K1BETA
Vishay / Dale TNPW060326K1BETA
TNPW Series, Thin Film, 26.1kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C