TNPW060326K1BEEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060326K1BEEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 26.1K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Depth :
850μm
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Ratings :
AEC-Q200
Composition :
Thin Film
Resistance :
26.1kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
TNPW e3
Height :
558.8μm
Tolerance :
±0.1%
Military Standard :
Not
Power Rating :
100mW
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Contact Plating :
Tin
Voltage - Rated :
75V
Factory Lead Time :
13 Weeks
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Length :
1.6mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
100mW
Width :
838.2μm
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW060326K1BEEA
Vishay / Dale TNPW060326K1BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 26.1kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C