TNPW0603267RDETA
Mfr.Part #
TNPW0603267RDETA
Description
RES 267 OHM 0.5% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
267Ohms
Contact Plating :
Lead, Tin
Series :
TNPW
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.5%
Feature :
Military
Datasheets
TNPW0603267RDETA
Vishay / Dale TNPW0603267RDETA
TNPW Series, Thin Film, 267Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C