TNPW0603267RBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603267RBEEA
Description
RES 267 OHM 0.1% 1/10W 0603
Stock
790
In Stock :
790
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Width :
800μm
Power Rating :
63mW
Lead Free :
Lead Free
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
267Ohms
Published :
2012
Termination :
SMD/SMT
Length :
1.6002mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Working Voltage :
75V
Contact Plating :
Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
50V
Series :
TNPW e3
Max Operating Temperature :
125°C
Weight :
2.012816mg
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Height :
558.8μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Max Power Dissipation :
100mW
Datasheets
TNPW0603267RBEEA
Vishay / Dale TNPW0603267RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 267Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C