TNPW0603267KBETA
Mfr.Part #
TNPW0603267KBETA
Description
RES 267K OHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Radiation Hardening :
No
Length :
1.6002mm
Number of Terminations :
2
Published :
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
267kOhms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
100mW
Military
Height :
558.8μm
Width :
838.2μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW0603267KBETA
Vishay / Dale TNPW0603267KBETA
TNPW Series, Thin Film, 267kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C