TNPW0603267KBECN
Mfr.Part #
TNPW0603267KBECN
Description
RES 267K OHM 0.1% 1/10W 0603
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
267kOhms
Series :
TNPW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Military
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW0603267KBECN
Vishay / Dale TNPW0603267KBECN
TNPW Series, Thin Film, 267kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C