TNPW060325R5BETA
Mfr.Part #
TNPW060325R5BETA
Description
RES 25.5 OHM 0.1% 1/10W 0603
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
0603 (1608 Metric)
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
1 (Unlimited)
Width :
838.2μm
Resistance :
25.5Ohms
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
1.6002mm
Height :
558.8μm
Datasheets
TNPW060325R5BETA
Vishay / Dale TNPW060325R5BETA
TNPW Series, Thin Film, 25.5Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C