TNPW060325K2BYTA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060325K2BYTA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 25.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
JESD-609 Code :
e0
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
25.2kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Construction :
RECTANGULAR
Working Voltage :
75V
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 75V
Number of Terminations :
2
Series :
TNPW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±0.1%
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Pbfree Code :
No
Composition :
Thin Film
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Feature :
Military
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Feature :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Factory Lead Time :
12 Weeks
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Published :
Datasheets
TNPW060325K2BYTA
Vishay / Dale TNPW060325K2BYTA
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW Series, Thin Film, 25.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C