TNPW0603252RBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603252RBEEA
Description
RES 252 OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated :
75V
Tolerance :
±0.1%
Published :
Power Rating :
63mW
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
558.8μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
50V
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
252Ohms
Width :
838.2μm
Series :
TNPW e3
Length :
1.6002mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Ratings :
AEC-Q200
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Datasheets
TNPW0603252RBEEA
Vishay / Dale TNPW0603252RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 252Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C