TNPW060324R9FHTA
Mfr.Part #
TNPW060324R9FHTA
Description
RES 24.9 OHM 1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Military
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Series :
TNPW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±1%
Resistance :
24.9Ohms
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW060324R9FHTA
Vishay / Dale TNPW060324R9FHTA
TNPW Series, Thin Film, 24.9Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C