TNPW060324R9DHTA
Mfr.Part #
TNPW060324R9DHTA
Description
RES 24.9 OHM 0.5% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
155°C
Voltage - Rated :
75V
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height :
450μm
Series :
TNPW
Feature :
Military
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
100mW
Width :
850μm
Published :
Resistance :
24.9Ohms
Length :
1.6mm
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
TNPW060324R9DHTA
Vishay / Dale TNPW060324R9DHTA
TNPW Series, Thin Film, 24.9Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C