TNPW060324R3BECN
Mfr.Part #
TNPW060324R3BECN
Description
RES 24.3 OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Power Rating :
100mW
Feature :
Military
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW
Resistance :
24.3Ohms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW060324R3BECN
Vishay / Dale TNPW060324R3BECN
TNPW Series, Thin Film, 24.3Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C