TNPW060324R0BEEA
Mfr.Part #
TNPW060324R0BEEA
Description
RES 24 OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
100mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
24Ohms
Number of Pins :
2
REACH SVHC :
Unknown
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Tolerance :
±0.1%
Width :
838.2μm
Power Rating :
63mW
Ratings :
AEC-Q200
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Published :
Number of Terminations :
2
Height :
558.8μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
1.6002mm
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Tin
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
TNPW060324R0BEEA
Vishay / Dale TNPW060324R0BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 24Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C