TNPW060324R0BECN
Mfr.Part #
TNPW060324R0BECN
Description
RES 24 OHM 0.1% 1/10W 0603
Contact Plating :
Lead, Tin
Supplier Device Package :
Power Rating :
100mW
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Feature :
Military
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
24Ohms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW060324R0BECN
Vishay / Dale TNPW060324R0BECN
TNPW Series, Thin Film, 24Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C