TNPW060324K9FHTA
Mfr.Part #
TNPW060324K9FHTA
Description
RES 24.9K OHM 1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Supplier Device Package :
Power Rating :
100mW
Resistance :
24.9kOhms
Contact Plating :
Lead, Tin
Feature :
Military
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW060324K9FHTA
Vishay / Dale TNPW060324K9FHTA
TNPW Series, Thin Film, 24.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C