TNPW060324K9FETA
Mfr.Part #
TNPW060324K9FETA
Description
RES 24.9K OHM 1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±1%
Power Rating :
100mW
Resistance :
24.9kOhms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW060324K9FETA
Vishay / Dale TNPW060324K9FETA
TNPW Series, Thin Film, 24.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C