TNPW060324K9FEEA
Mfr.Part #
TNPW060324K9FEEA
Description
RES 24.9K OHM 1% 1/10W 0603
Series :
TNPW e3
Number of Terminations :
2
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
1.6mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Military Standard :
Not
Published :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Radiation Hardening :
No
Depth :
850μm
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
24.9kOhms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW060324K9FEEA
Vishay / Dale TNPW060324K9FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 24.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C