TNPW060324K9DHTA
Mfr.Part #
TNPW060324K9DHTA
Description
RES 24.9K OHM 0.5% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
24.9kOhms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Military
Power Rating :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW060324K9DHTA
Vishay / Dale TNPW060324K9DHTA
TNPW Series, Thin Film, 24.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C