TNPW060324K9DEEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060324K9DEEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 24.9K OHM 0.5% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Tolerance :
±0.5%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Series :
TNPW e3
Composition :
Thin Film
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
24.9kOhms
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW060324K9DEEA
Vishay / Dale TNPW060324K9DEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 24.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C