TNPW060324K9BHEA
Mfr.Part #
TNPW060324K9BHEA
Description
RES 24.9K OHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
24.9kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Contact Plating :
Tin
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Series :
TNPW e3
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Datasheets
TNPW060324K9BHEA
Vishay / Dale TNPW060324K9BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 24.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C