TNPW060324K9BETA
Mfr.Part #
TNPW060324K9BETA
Description
RES 24.9K OHM 0.1% 1/10W 0603
Non-RoHS Compliant
Length :
1.6002mm
Power Rating :
100mW
No
Height :
558.8μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
24.9kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Contact Plating :
Lead, Tin
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
75V
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Termination :
SMD/SMT
Max Power Dissipation :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Width :
838.2μm
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW060324K9BETA
Vishay / Dale TNPW060324K9BETA
TNPW Series, Thin Film, 24.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C