TNPW060324K9BEEA
Mfr.Part #
TNPW060324K9BEEA
Description
RES 24.9K OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Radiation Hardening :
No
REACH SVHC :
Unknown
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
838.2μm
Depth :
850μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
1.6mm
Power Rating :
63mW
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
Resistance :
24.9kOhms
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Case Code (Metric) :
Series :
TNPW e3
Composition :
Thin Film
Lead Free :
Lead Free
Max Power Dissipation :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
75V
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Termination :
SMD/SMT
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Number of Pins :
2
Military Standard :
Not
Datasheets
TNPW060324K9BEEA
Vishay / Dale TNPW060324K9BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 24.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C