TNPW060324K9BECN
Mfr.Part #
TNPW060324K9BECN
Description
RES 24.9K OHM 0.1% 1/10W 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
24.9kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
100mW
Military Standard :
Not
Series :
TNPW
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Depth :
850μm
Datasheets
TNPW060324K9BECN
Vishay / Dale TNPW060324K9BECN
TNPW Series, Thin Film, 24.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C