TNPW060324K6BYEA
Mfr.Part #
TNPW060324K6BYEA
Description
RES 24.6K OHM 0.1% 1/10W 0603
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
24.6kOhms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
TNPW060324K6BYEA
Vishay / Dale TNPW060324K6BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 24.6kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C