TNPW060324K6BEEA
Mfr.Part #
TNPW060324K6BEEA
Description
RES 24.6K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063 L x 0.033 W (1.60mm x 0.85mm)
RoHS :
Details
Subcategory :
Fiber Optic
Resistance :
24.6 kOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Brand :
HARTING
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
HARTING
Product Type :
Fiber Optic Cable Assemblies
Product Category :
Fiber Optic Cable Assemblies
Series :
TNPW e3
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Height - Seated (Max) :
0.022 (0.55mm)
Datasheets
TNPW060324K6BEEA
Vishay / Dale TNPW060324K6BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 24.6 kOhms, 0.125W, 1/8W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C