TNPW060324K3FHTA
Mfr.Part #
TNPW060324K3FHTA
Description
RES 24.3K OHM 1% 1/10W 0603
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Supplier Device Package :
Power Rating :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Military
Resistance :
24.3kOhms
Published :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW060324K3FHTA
Vishay / Dale TNPW060324K3FHTA
TNPW Series, Thin Film, 24.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C