TNPW060324K3FHEA
Mfr.Part #
TNPW060324K3FHEA
Description
RES 24.3K OHM 1% 1/10W 0603
Factory Lead Time :
13 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
24.3kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Published :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
Depth :
850μm
Military Standard :
Not
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
1.6mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Contact Plating :
Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW e3
Datasheets
TNPW060324K3FHEA
Vishay / Dale TNPW060324K3FHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 24.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C