TNPW060324K3FETA
Mfr.Part #
TNPW060324K3FETA
Description
RES 24.3K OHM 1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Depth :
850μm
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Military Standard :
Not
Resistance :
24.3kOhms
Power Rating :
100mW
Feature :
Military
Series :
TNPW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Published :
Length :
1.6mm
Datasheets
TNPW060324K3FETA
Vishay / Dale TNPW060324K3FETA
TNPW Series, Thin Film, 24.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C