TNPW060324K3FEEA
Mfr.Part #
TNPW060324K3FEEA
Description
RES 24.3K OHM 1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
24.3kOhms
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Tin
Ratings :
AEC-Q200
Series :
TNPW e3
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Datasheets
TNPW060324K3FEEA
Vishay / Dale TNPW060324K3FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 24.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C