TNPW060324K3DHEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060324K3DHEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 24.3K OHM 0.5% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.5%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Series :
TNPW e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
13 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Composition :
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
63mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Resistance :
24.3kOhms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Datasheets
TNPW060324K3DHEA
Vishay / Dale TNPW060324K3DHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 24.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C