TNPW060324K3BXTA
Mfr.Part #
TNPW060324K3BXTA
Description
RES 24.3K OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Resistance :
24.3kOhms
Datasheets
TNPW060324K3BXTA
Vishay / Dale TNPW060324K3BXTA
TNPW Series, Thin Film, 24.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C