TNPW060324K3BHTA
Mfr.Part #
TNPW060324K3BHTA
Description
RES 24.3K OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
24.3kOhms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW060324K3BHTA
Vishay / Dale TNPW060324K3BHTA
TNPW Series, Thin Film, 24.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C