TNPW060324K3BETA
Mfr.Part #
TNPW060324K3BETA
Description
RES 24.3K OHM 0.1% 1/10W 0603
0603 (1608 Metric)
Width :
838.2μm
Lead, Tin
Max Power Dissipation :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
558.8μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Case Code (Imperial) :
Published :
Length :
1.6002mm
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
24.3kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
TNPW060324K3BETA
Vishay / Dale TNPW060324K3BETA
TNPW Series, Thin Film, 24.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C