TNPW060324K3BEEN
Mfr.Part #
TNPW060324K3BEEN
Description
RES 24.3K OHM 0.1% 1/10W 0603
Stock
339
In Stock :
339
Chip Resistor - Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Height :
558.8μm
Width :
838.2μm
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
24.3kOhms
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
0603
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Composition :
Thin Film
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
100mW
Length :
1.6002mm
Voltage - Rated :
75V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
SMD/SMT
Published :
2016
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
100V
Datasheets
TNPW060324K3BEEN
Vishay / Dale TNPW060324K3BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 24.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C