TNPW060324K3BEEA
Mfr.Part #
TNPW060324K3BEEA
Description
RES 24.3K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Radiation Hardening :
No
Case Code (Imperial) :
Number of Pins :
2
Resistance :
24.3kOhms
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Height :
450μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Width :
800μm
Military Standard :
Not
Length :
1.6mm
Contact Plating :
Tin
REACH SVHC :
Unknown
Voltage - Rated :
75V
Power Rating :
63mW
Depth :
850μm
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated DC :
50V
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
Datasheets
TNPW060324K3BEEA
Vishay / Dale TNPW060324K3BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 24.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C