TNPW060324K3BECN
Mfr.Part #
TNPW060324K3BECN
Description
RES 24.3K OHM 0.1% 1/10W 0603
2
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Lead Free :
Contains Lead
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Military
Resistance :
24.3kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Thin Film
Published :
Tolerance :
±0.1%
Radiation Hardening :
No
Series :
TNPW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW060324K3BECN
Vishay / Dale TNPW060324K3BECN
TNPW Series, Thin Film, 24.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C