TNPW060324K0DHEA
Mfr.Part #
TNPW060324K0DHEA
Description
RES 24K OHM 0.5% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
24kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW060324K0DHEA
Vishay / Dale TNPW060324K0DHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 24kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C