TNPW060324K0DEEA
Mfr.Part #
TNPW060324K0DEEA
Description
RES 24K OHM 0.5% 1/10W 0603
Supplier Device Package :
Military Standard :
Not
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
24kOhms
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
2
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Depth :
850μm
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
1.6mm
Datasheets
TNPW060324K0DEEA
Vishay / Dale TNPW060324K0DEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 24kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C