TNPW060324K0BYEA
Mfr.Part #
TNPW060324K0BYEA
Description
RES 24K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
24kOhms
Datasheets
TNPW060324K0BYEA
Vishay / Dale TNPW060324K0BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 24kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C