TNPW060324K0BHEA
Mfr.Part #
TNPW060324K0BHEA
Description
RES 24K OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
100mW
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
24kOhms
Datasheets
TNPW060324K0BHEA
Vishay / Dale TNPW060324K0BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 24kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C