TNPW060324K0BEEN
Mfr.Part #
TNPW060324K0BEEN
Description
RES 24K OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW e3
Max Power Dissipation :
100mW
Ratings :
AEC-Q200
Height :
558.8μm
Length :
1.6mm
Width :
850μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Power Rating :
100mW
Contact Plating :
Tin
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
75V
Radiation Hardening :
No
Resistance :
24kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Mount :
Surface Mount
13 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW060324K0BEEN
Vishay / Dale TNPW060324K0BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 24kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C